Choď na obsah Choď na menu
 

Eutanázia

Príspevky

Nacisti o interrupcii a antikoncepcii: Neuveriteľná zhoda s dnešnou ideológiou

19. 3. 2017

Uvádzam zopár citátov od prominentných nacistických ideológov. Sú až príliš podobné dnešnej ideológii, ktorá sa usiluje o zníženie svetovej populácie a prežitie len tých “kvalitnejších” jedincov. Čítam v knihe Úroda nenávisti, že podobne si nacisti dali za cieľ spacifikovanie cirkví, tradícií a morálky.

 

Francúzsko podniklo veľký krok v otázke eutanázie novým zákonom o „terminálnej sedácii“

29. 6. 2016

 

Eutanázia môže byť zajtra povolená aj u nás

19. 1. 2016

 

Holandsko ide do extrémov: Eutanázia pre všetkých, čo majú 70 rokov!

20. 11. 2015

Ilustračné fotoDosť bolo eutanázie len pre tých, ktorí sú chorí v terminálnom štádiu, mentálne chorí, s fyzickými ťažkosťami alebo len jednoducho unavení zo života. Vplyvná asociácia NVVE, ktorá propaguje “právo na smrť”, žiada, aby eutanázia bola oficiálne rozšírená aj pre tých, ktorí už dosiahli 70 rokov.

 

Len 5-ročné dievčatko si želá smrť. Chápe však nezvratnosť smrti?

4. 11. 2015

Na snímkeLen päťročné dievčatko si želá zomrieť. Julianna Snowová je ťažko chorá a odmieta sa ďalej liečiť. Jej rodičia jej rozhodnutie akceptujú, píše český portál Týden.cz.

 

Eutanazie – přechod od dočasného trápení na zemi k věčnému v pekle

8. 9. 2015

Kdysi křesťanská Belgie posílá své občany do pekla: v roce 2002 se Belgie stala po Holandsku druhou zemí ve světě, kde byl uzákoněn „dobrovolný“ odchod ze života, tedy sebevražda.

 

Kanadský Najvyšší súd povolil eutanáziu

17. 7. 2015

Najvyšší súd v Kanade rozhodol, že lekári majú podľa zákona právo na usmrtenie pacientov poskytnutím eutanázie a asistovanej samovraždy.Súd navyše nepresným a subjektívnym vyjadrovaním nezodpovedne rozhodol tak, že parlament sa musel rozhodovať bez objektívnych kritérií. Toto rozhodnutie stanovuje nebezpečný precedens, ktorý bude v prípade nekontrolovania viesť k zneužívaniu, čo sa už teraz deje v Holandsku, Belgicku a Švajčiarsku.

 

Tretina holandských lekárov by zabila duševne chorých!

10. 5. 2015

Tak dosť! Nehovorte mi, že eutanázia nepovedie k vertikálnemu morálnemu útesu. V nedávnom prieskume medzi holandskými lekármi zistili, že vysoké percento spomedzi nich by zabilo pacientov chorých na rakovinu a jedna tretina by dala na eutanáziu duševne chorých.

 

Keď sa „zmierňovanie utrpenia“ premení na zabíjanie tých najzraniteľnejších

21. 4. 2015

V roku 1997 Najvyšší súd v prípade Vacco vs. Quill rozhodol, že neexistuje žiadne ústavné právo na lekárom asistovanú samovraždu. My z BreakPointu si spomíname na to, ako si Chuck Colson a ďalší s úľavou vydýchli.

 

Belgičan odložil svoju eutanáziu kvôli zápasu svojho obľúbeného klubu

6. 3. 2015

Na snímke Lorenzo Shonbert so svojou dcérou Dinou a manželkou na zápase jeho obľúbeného futbalového klubuSmrteľne chorý futbalový fanúšik z Belgicka, 41-ročný Lorenzo Shonbert, 1. marca prišiel naposledy vo svojom živote na štadión Jana Breydela, kde proti miestnemu tímu hral jeho obľúbený klub. Shonbert si želal, aby mohol zapískať pred zápasom.

 

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6

následující »