Choď na obsah Choď na menu
 

Belgičan odložil svoju eutanáziu kvôli zápasu svojho obľúbeného klubu

Na snímke Lorenzo Shonbert so svojou dcérou Dinou a manželkou na zápase jeho obľúbeného futbalového klubu

 

V niektorých krajinách je eutanázia povolená, vo väčšine je zakázaná. Belgicko je jednou z krajín v ktorej je povolená

Smrteľne chorý futbalový fanúšik z Belgicka, 41-ročný Lorenzo Shonbert, 1. marca prišiel naposledy vo svojom živote na štadión Jana Breydela, kde proti miestnemu tímu hral jeho obľúbený klub. Shonbert si želal, aby mohol zapískať pred zápasom.

Na snímke Lorenzo Shonbert so svojou dcérou Dinou a manželkou na zápase jeho obľúbeného futbalového klubu

Podľa denníka The Independent Shonbert prezývaný Lorre za posledných 20 rokov absolvoval 37 neúspešných operácií, ktoré mu aj tak nepomohli zbaviť sa nevyliečiteľnej choroby. Lekári už stratili všetku nádej na jeho vyliečenie. Smrteľne chorý už nedokázal ďalej bojovať a rozhodol sa pre eutanáziu. Proces eutanázie bol naplánovaný na 1. marca.

Spolu so svojou ženou a 7-ročnou dcérkou Dinou sa za mohutného potlesku 20-tisícov fanúšikov, ktorých dojal k slzám, keď kráčal po trávniku, aby si plnil svoj sen a zapískal do píšťalky.

"Moje najväčšie prianie skôr než zomriem, je vidieť môj obľúbený tím, ako vyhrá ďalší zápas," povedal Shonbert.

Belgičan požiadal odložiť eutanáziu o jeden deň, aby sa mohol zúčastniť zápasu svojho obľúbeného futbalového klubu Bruges, ktorý vyhral so skóre 3:0.

Po ukončení zápasu sa osobne stretol so svojim obľúbeným klubom a potom odišiel na svoju poslednú cestu do nemocnice, kde sa podstúpil procedúru.

Samovražda, hoc nazývaná eutanáziou, nesie so sebou veľa negatívnych dôsledkov a rizík. V Belgicku je eutanázia legálna od roku 2002. Začiatkom roka 2014 Belgicko rozšírilo zákon o asistovanej samovražde aj na smrteľne choré deti. Eutanázia je umožnená v prípade, že deti prežívajú “veľké bolesti” a neexistuje pre nich žiadny spôsob liečby. Nebezpečnou skutočnosťou pri vraždách chorých detí je skutočnosť, že o nich rozhodujú iní ľudia. Existujú obavy odporcov eutanázie, že tento spôsob uvažovania sa môže preniesť aj na dospelých a neskôr aj na zdravých, keď nejaká komisia bude nakoniec rozhodovať, čia kvalita života je tak nízka, že mu bude nariadená eutanázia.

jf

Zdroj: TU