Choď na obsah Choď na menu
 

"Geneticky modifikované" deti dostali vo Veľkej Británii zelenú

Ilustračné foto

 

V britskom parlamente prešiel návrh zákona umožňujúci narodenie geneticky modifikovaných detí od niekoľkých rodičov

Hlavnou výhodou neobvyklej metódy počatia detí je možnosť chrániť plod pred akoukoľvek genetickou chorobou. Vedci vytvoria geneticky modifikované embryá a vytvoria tak doslova deti troch rodičov: otca, matky a ženy darcu.

Je potrebné poznamenať, že už v embryonálnom štádiu budúce dieťaťa môžu chrániť pred chorobami, ako je napríklad alergia. Podľa vedcov nie sme až tak ďaleko od času, keď sa ľudstvo bude môcť úplne zbaviť genetických chorôb.

Keď však začneme domýšľať do dôsledkov sociálne väzby a vzťahy, ktoré takýmto trojrodičovstvom vzniknú, je to katastrofa. Ak dovolíme takéto experimenty, tak postupne nebude potrebná žiadna rodina a nebude ani existovať. Bude potrebná iba žena (aj to pravdepodobne iba spočiatku), ktorá vynosí dieťa vytvorené v genetických laboratóriách z materiálu od rôznych, postupne pravdepodobne úplne neznámych darcov. Štát bude tak môcť úplne prevziať kontrolu nad rodením detí a teda aj nad vývojom a stavom populácie, po čom západní marxisti a humanisti dávno dychtia.

Vzniká tu ešte ďalšie riziko a tým je banálna schopnosť takýchto umelo vytvorených organizmov fungovať a rozmnožovať sa. Budú takéto organizmy životaschopné, alebo u nich bude dochádzať k dnes nepredvídaným poruchám, ktoré im budú skracovať život. Budú sa tieto organizmy schopné rozmnožovať? Budú sa schopné rozmnožovať v kombinácii s normálnou populáciou a aké to bude mať dôsledky? Dnes je nezodpovedaných otázok toľko, že ich ani nie je možné vymenovať. Pandorina skrinka je však otvorená a experimentovanie sa môže začať.

Podobný návrh zákona v USA prejednávali ešte pred 14 rokmi, ale vyvolalo to príval rozhorčenia u obyvateľov. Vzhľadom k nespokojnosti verejnosti sa experiment musel zastaviť.

jf

Zdroj: TU