Choď na obsah Choď na menu
 

Chce byť vaše dieťa chlapec alebo dievča? Zrušme označenie kníh pre dievčatá/pre chlapcov, aby sme deti neobmedzovali

Knihy s názvom pre dievčatá/pre chlapcov

 Prehrať správu mp3

Podľa stúpencov kampane ružové knihy s označením pre dievčatá a modré určené chlapcom vysielajú deťom obmedzujúce správy.

V roku 2012 vydal jeden z najväčších švédskych reťazcov vianočný katalóg, v ktorom bol vyobrazený chlapec hrajúci sa s bábikou a dievča držiace guľomet. Riaditeľ spoločnosti Top Toy Jan Nyberg v tom čase uviedol, že nové genderove myšlienky neobsahujú nič, čo by bolo buď správne alebo nesprávne. Podľa neho nie sú chlapčenské alebo dievčenské veci, sú len hračky pre deti.

Knihy s názvom pre dievčatá/pre chlapcov

Začiatkom marca bola vo Veľkej Británia spustená kampaň s názvom „Nechajte knihy byť knihami“, ktorá má za cieľ, aby z kníh zmizlo označenie pre dievčatá či pre chlapcov. Tento krok má prispieť k prelomeniu rodových priepastí.

Podľa stúpencov kampane ružové knihy s označením pre dievčatá a modré určené chlapcom vysielajú deťom obmedzujúce správy o tom, ktoré činnosti sú vhodné pre to-ktoré pohlavie.

„Ľudia hovoria o knihách, že otvárajú myseľ i srdce, rozširujú obzor, ale tieto knihy robia presný opak,“ uviedla Tricia Lowther z kampane Nechajte knihy byť knihami. Vyjadrenie zverejnil The Guardian. „Samozrejme, nie je na tom nič zlé, ak sa chlapcom páčia piráti a dievčatám princezné, ale čo s dievčatami, ktorým sa páčia piráti a s chlapcami, ktorým sa páčia princezné? Ako sa cítia? Neumožňuje im to zistiť, kým chcú byť,“ uvádza The Guardian ďalšie vyjadrenie Lowther.

Kampaň tiež vyzýva ľudí, aby kontaktovali vydavateľstvá a žiadali, aby neoznačovali knihy pre dievčatá/pre chlapcov a tým umožnili deťom, aby sa samy rozhodli, ktoré knihy sú pre nich.

V praxi by to mohlo znamenať nasledujúce: Obrovská kniha aktivít s nálepkami pre dievčatá (bez označenia pre dievčatá) rozdelená na kapitoly Vstup len pre dievčatá, Kone a poníky, Maznáčikovia a Víly by bola určená aj chlapcom. Knihu Supersprievodca pre skvelé slečny (bez označenia pre skvelé slečny) by ste mohli darovať aj vášmu synovi, ktorý v nej nášiel mnoho princezien, morských panien, srdiečok a kvetov.

Genderova ideológia sa takto nenápadne cez knihy a filmy pre deti presadzuje do bežného života. Má potenciál vytvoriť zmätok v osobnostnom vývoji dieťaťa, narušiť jeho zdravý vývoj a normálne uvedomenie si svojho pohlavia, na čo jej stúpenci častokrát neupozorňujú.

Zdroj: tu
 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.