Choď na obsah Choď na menu
 

Extrémistický denník aj riaditeľka školy vinu na propagácii gender popreli. Video natočené počas poslaneckého prieskumu ich však usvedčuje

Denník N označil informácie v našich novinách za konšpiračnú

Denník N označil informácie v našich novinách za konšpiráciu

Na základnej škole Slobodného slovenského vysielača v Banskej Bystrici sa mal 2. júna tohto roka konať deň, v rámci ktorého sa mali chlapci prezliekať za dievčatá a dievčatá za chlapcov. Informovali sme o tom v predchádzajúcom článku. Táto akcia sa mala konať práve v čase, keď v meste prebieha podujatie homosexuálnych mimovládok s názvom: „Mesiac LGBTI pod Urpínom“. Jednému z rodičov – pánovi Kuracinovi, sa riaditeľka školy pôvodne sama priznala, že takúto akciu chystala a dokonca prisľúbila nápravu. No krátko po prevalení celej aféry ona aj vedenie mesta všetko popreli a označili za „výmysel“ a „konšpiračnú teóriu“. Podľa nich „prezliekanie do šiat iného pohlavia nebolo oficiálnou témou žiadneho z dní tematického týždňa“. V inkriminovaný deň mali prísť deti oblečené ako „postavy z rozprávok, kníh a filmov“.

Ilustračné foto

Ilustračné foto

Riaditeľka školy Zuzana Sedláčeková tvrdí, že je to absolútna dezinformácia, a uvažuje o právnej ochrane. Základná škola robí každoročne tematické týždne, počas ktorých chodia deti oblečené podľa vlastného výberu, tvrdí na svojej stránke Denník N, ktorý zároveň obvinil Hlavné správy zo šírenia neoverených konšpirácií.

„Vôbec nie je pravda, čo sa popísalo. Prezliekanie do šiat iného pohlavia nebolo oficiálnou témou žiadneho z dní tematického týždňa, ani sme to deťom neprikázali. Deti sa pýtali neformálne, či sa môžu prezliecť aj za dievčatá alebo chlapcov, to je všetko. Celé je to nedorozumenie,“ hovorí pre Denník N riaditeľka školy.

Riaditeľka napísala redaktorom HS a upozornila ich, že publikovali nepravdivé a neoverené informácie. V maili adresovanom redakcii uvádza: Dobrý deň, nedá mi nereagovať na Váš článok “Vymývanie hláv slovenským deťom,…” Informácia, ktorú Vám podal pán Kuracina, nie je pravdivá …. Dištancujem sa od všetkých informácií, ktoré ste tam uviedli. Celé znenie mailu si môžete prečítať TU.

V ďalšom maili už prišla súdna vyhrážka z bratislavskej advokátskej kancelárie IKRÉNYI & REHÁK, s.r.o. Bratislavská advokátska kancelária nám napísala: Týmto Vás preto vyzývame, aby ste bezodkladne vykonali primerané opatrenia potrebné na zamedzenie ďalšieho porušovania práv našich Mandantov, najmä aby ste sa zdržali ďalšieho uverejňovania nepravdivých a zavádzajúcich tvrdení, ako aj odstránili/zablokovali všetky príspevky diskutujúcich, ktorými dochádza k zásahom do práv na ochranu osobnosti a ochranu dobrého mena Mandantov, znemožnili ďalšiu diskusiu pod článkom a jej obsah vymazali/zablokovali.

V prípade, ak nezabezpečíte bezodkladné zjednanie nápravy protiprávneho stavu popísaného vyššie, uplatníme v mene našich Mandantov voči Vašej spoločnosti súdnou cestou nárok na poskytnutie primeraného zadosťučinenia a nárok na náhradu škody, pričom Mandanti zvažujú aj podanie podnetu na preskúmanie veci orgánmi činnými v trestnom konaní.

V ďalšom maili bratislavská advokátska kancelária píše: ….nepravdivé je napríklad tvrdenie, ze vo štvrtok majú deti prísť prezlečené za iné pohlavie, s iným účesom, s mašľou vo vlasoch. Nepravdivé je ďalej tvrdenie, že riaditeľka školy akceptovala názor pána Kuracinu ….
S pozdravom,  JUDr. Viktor Ewerling, PhD.

Riaditeľka zároveň na stránkach školy zverejnila oznam, v ktorom sa snaží celú vec objasniť. „Akciu sme naplánovali s tým najlepším úmyslom spríjemniť deťom vyučovací proces pri príležitosti Medzinárodného dňa detí. Dištancujeme sa od všetkých informácií, ktoré boli uvedené v médiách, alebo na sociálnych sieťach,“ informovala škola.

V rozhovore s poslancami Kuracinom a Mórom, však štvrtkové prezliekanie chlapcov za dievčatá a dievčatá za chlapcov potvrdila. Ďalej pridala aj zmenu účesov a nejaké sponky, ktoré si odsúhlasil školský parlament spolu s pani výchovnou poradkyňou. Na záver povedala, “tak v poriadku zrušíme ten štvrtok a dáme tam niečo úplne iné”. Video si môžete pozrieť tu:

Zdroj: TU