Choď na obsah Choď na menu
 

Feministické tričká, ktoré nosia britskí politici, vyrábajú ženy pracujúce za 80 centov na hodinuNa snímke Harriet Harmanová oblečená v tričku 

Ženy vyrabajúce trička dostanú mesačne približne 154 eur

Feminizmus a jeho propagácia – téma, ktorá aktuálne rezonuje svetovými médiami. Známe osobnosti politiky a showbiznisu nosia trička oslavujúce feminizmus, ktoré však vyrábajú ľudia pracujúci za 62 penci na hodinu.

Na snímke Harriet Harmanová oblečená v tričku

Trička s nadpisom „Takto vyzerá feministka“ vyrábajú ženy-migrantky v továrni na ostrove Maurícius, zarábajúce podľa informácii Mail on Sunday len 62 penci na hodinu, čo je približne 80 centov. Ich celkový mesačný zárobok je približne 120 libier (154 eur). Ženy pracujú 45 hodín týždenne a spia na ubytovniach, 16 v jednej izbe. Denne musia vyrobiť 50 tričiek. 

Tričko za 45 libier

Vo Veľkej Británii stoji tričko 45 libier (takmer 58 eur), pričom jeho výrobná cena je 9 libier (približne 11,50 eur).

Jedna z pracujúcich pre Mail on Sunday uviedla: „Nepozerám sa na seba ako na feministky. Pozeráme sa na seba ako na chytené do pasce“. 

Tričko populárne medzi politikmi

Tričko s uvedeným nadpisom je veľmi populárne medzi politickými elitami vo Veľkej Británii. Feministickému hnutiu sa rozhodli preukázať svoju podporu podpredseda vlády Nick Clegg, líder labouristov Ed Miliband a labouritistická politička Harriet Harmanová.

Pod tlak nosiť tričko s nadpisom sa dostal aj britský premiér David Camenoron. Ten to však nateraz odmietol, píše The Telegraph. 

Kritika

Fayzal Ally Beegun, prezident Medzinárodnej únie textilných, odevných a kožiarenských pracovníkov uviedol, že s pracovníkmi sa v továrni zaobchádza veľmi zle a skutočnosť, že politici v Anglicku využívajú tieto manufaktúrne tričká na propagandu je strašná.

Fawcett Society, ktorá od roku 1866 presadzuje práva žien vyhlásila, že bola uistená o dodržiavaní sociálnych a etických noriem v továrni, ktorá trička vyrába. V prípade, že vyšetrovanie preukáže zverejnené tvrdenia je organizácia ochotná tričká stiahnuť.

Zdroj: tu
 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.