Choď na obsah Choď na menu
 

Francúzi majú "Taubiru" manželstvo pre všetkých. Britka bola i tak progresívnejšia

Britka Amanda Rodgersová, ktorá sa „zosobášila „ so svojou fenkou Shebou

prehraj správu mp3

Sklamaná žena sa upla na svoju štvorročnú fenku a podľa jej vlastných slov pes spĺňa presne to, čo od partnera očakáva

Keď manželstvo pre všetkých, tak skutočne pre všetkých... Touto narážkou na tzv. zákon "Taubira" ironicky komentujú Francúzi k článku, ktorý uverejnil portál www.20minutes.fr. Portál v rubrike zaujímavosti priniesol článok o 47-ročnej Britke Amande Rodgersovej, ktorá sa „zosobášila „ so svojou fenkou Shebou.

Britka Amanda Rodgersová, ktorá sa „zosobášila „ so svojou fenkou Shebou


Ako referuje portál, Amanda, ktorá žije v Londýne bola už pred 20 rokmi vydatá, ale manželstvo skončilo po niekoľkých mesiacoch rozvodom a aj dlhšie vzťahy stroskotali. Sklamaná žena sa upla na svoju štvorročnú fenku a podľa jej vlastných slov pes spĺňa presne to, čo od partnera očakáva: “Sheba bola v mojom živote po niekoľko rokov, rozosmievala ma a utešovala, keď som sa cítila zle. Čo viac si želať  od partnerského života.“ Vo vysielaní britskej televíznej stanice ITV sa Amanda zdôverila, že sa do fenky zamilovala, keď mala dva týždne a verí, že sú si súdené. Aby bolo všetko ako má byť, podľa tradície, pokľakla pred fenkou a požiadala ju o ruku. Alebo skôr o packu? „Podľa toho ako mávala chvostom som pochopila, že mi hovorí áno,“ objasnila Amanda.

Svadba sa konala v roku 2012 v chorvátskom Splite. Fenka mala na sebe ako nevesta biele svadobné šaty a nechýbal ani „novomanželský bozk“ od Amady a svadobní hostia. Portál sa nezmieňuje o tom, kto bol na tomto bizardnom obrade sobášiacim úradníkom. O príčetnosti Amandy Rodgersovej je možné oprávnene pochybovať, ale neuveriteľne pôsobí fakt, že na obrade sa zúčastnilo 200 hostí, ktorým sa zrejme tento zväzok zdal normálny.

Francúzi, ktorí už tradične pociťujú voči Britom rivalitu, si samozrejme neodpustili uštipačné poznámky typu: „ No jasné Britka... „Výborne chcem sa zosobášiť so svojim počítačom, ako mám postupovať? ... "Idem sa porozprávať so svojím obľúbeným slimákom“... “Nebojte sa Taubira (pozn. ministerka spravodlivosti a predkladateľka zákona tzv. manželstvá pre všetkých ) vytvorí nejaký zákon".

Čo si však myslieť o fakte, že žene dala britská televízna stanica ITV priestor vo svojom vysielaní na prezentáciu svojho príbehu? Je normálne vystaviť posmechu ženu, ktorá by skôr potrebovala odbornú pomoc?

Katarína Hanzlíková, Paríž

Zdroj: tu

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.