Choď na obsah Choď na menu
 

Francúzsky súd nariadil organizácii Femen vypratať ich sídlo neďaleko Parížafemen.jpgHnutie Femen musí protiprávne zabraté priestory vypratať okamžite a musí uhradiť aj takmer 7400 eur za odber elektriny 

Súd vo francúzskom Asnieres-sur-Seine v pondelok rozhodol, že hnutie Femen musí okamžite opustiť svoje sídlo, ktoré si zriadilo ilegálne v administratívnych priestoroch, ktoré zabralo v budove, ktorá patrí k miestnej čističke odpadových vôd v Clichy-la-Garenne v departemente Hauts-de-Seine. Informovali o tom včera francúzske médiá. 

Okrem toho, rozsudok stanovuje, že feministická organizácia musí zaplatiť 7,4 milióna eur v omeškaní za odber elektrickej energie spotrebovanej počas svojho pobytu v budove.

Líderka hnutia Femen Inna Ševčenková si myslí, že takéto rozhodnutie je "tvrdé" a "svedčí o osobitnom prístupe orgánov k organizácii Femen vo Francúzsku."

Spýtala sa, či aktivistkám tejto organizácie nedajú aspoň týždeň na opustenie bývalého sídla, pokiaľ si nenájdu nové bývanie.

Aktivisti poukazujú na to, že je potrebné žiť spoločne, "pretože sú neustále ohrozované útokmi zo strany extrémistov rôzneho druhu".

Novým sídlom by mohol byť kostol alebo radnica.

Podľa Ševčenkovej, teraz zvažujú možnosť trénovať svoje výstupy v "jednom z kostolov v Paríži, alebo dokonca v kancelárii starostu."

Právnik hnutia Femen povedal, že študuje možnosť podať odvolanie proti rozhodnutiu súdu.

Zdroj: tu
 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.