Choď na obsah Choď na menu
 

Kalifornské úrady prijali zákon, ktorý definuje ženské "áno"Ilustračné foto

Úrady dúfajú, že týmto spôsobom dôjde k zníženiu nežiadúceho násilia na ženách 

Kalifornské úrady prijali zákon definujúci ženské "ano" ako odpoveď ženy na návrh k intímnemu styku. Zodpovedajúci zákon bol predtým schválený na schôdzi miestnymi zákonodarcami a bol podpísaný 28. septembra guvernérom štátu Jerrim Brownom, túto informáciu priniesol denník CBS.

Problém "zákonom zadefinovať večnú otázku" kedy ženské "áno" znamená skutočné áno a teda súhlas k sexu, vznikol v dôsledku hlásení o znásilneniach za posledné roky. Kalifornská polícia ich totiž začala dostávať nespočetné množstvá. Vo väčšine z nich bolo ťažké zistiť, či skutočne poškodená bola vystavená sexuálnemu násiliu a to najmä kvôli nejednoznačnosti situácie, v ktorej žiadateľka vstupovala do intímneho kontaktu s obvineným.

A preto úradom neostávalo nič iné ako legislatívne zadefinovať, že mlčanie dievčaťa alebo chýbajúci odpor z jej strany ešte neznamená "áno", pretože predstaviteľka nežného pohlavia sa môže nachádzať v alkoholickom opojení alebo pod vplyvom drog, alebo len spánku. Preto, aby muž, vyjadrujúci túžbu mať sex s tým ktorým dievčaťom, nebol uznaný násilníkom, mala by žena aspoň prikývnuť hlavou, alebo urobiť krok k nemu.

Odteraz, na základe tohto právneho rámca, kalifornské úrady plánujú vykonávať v univerzitných mestečkách školenia o tejto legislatíve. Úradníci dúfajú, že tieto normy povedú k poklesu znásilnení v štáte.

Zdroj: tu
 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.