Choď na obsah Choď na menu
 

Obchodný dom Target, bojkotovaný pre svoju pro-transgender politiku, ruší expanzné plány

2

Zákazníci odchádzajú z amerického maloobchodného reťazca Target v centre Minneapolisu

Zákazníci odchádzajú z amerického maloobchodného reťazca Target v centre Minneapolisu

Maloobchodný gigant Target náhle zrušil dva dôležité projekty, ktoré mali za cieľ garantovať budúcnosť spoločnosti. Stalo sa tak po začatí verejného bojkotu vyprovokovaného zavedením zmiešaných kabíniek a Targetovej podpore transgender politiky

Target ohlásil ukončenie dvoch projektov 8. februára, keď sa cena akcií dostala na 64.77$. Je to pokles z 83$, keď sa začal bojkot kvôli politike spoločnosti, ktorá začala uplatňovať transgender opatrenia. Pokles ceny akcií znížil hodnotu spoločnosti na Wall Street zhruba o 10 miliárd dolárov.

Target vyhlásil zrušenie projektu označeného ako „Obchod budúcnosti.“ Projekt mal byť zameraný na rozvoj nového outletového dizajnu, v ktorom by bola obsluha robotizovaná, ako uvádza recode.com. Uzatvorenie bolo také náhle, že prekvapilo aj manažéra.

Tento projekt počítal aj so zlepšením ponuky internetového obchodu a mal ponúknuť priestor aj pre stretávanie sa zákazníkov a ich vzdelávanie.

Druhý projekt bol nazvaný „Goldfish,“ a bol určený k vytvoreniu online trhu, kde by iní obchodníci a výrobcovia mohli predávať produkty zákazníkom cez Target.

Vo vyhlásení, Target odôvodnil svoje rozhodnutie bežným prílivom a odlivom biznisu.

V našej spoločnosti, sa pravidelne zastavíme, aby sme zhodnotili svoj obchod a urobili zložité rozhodnutia o tom, kde by naša spoločnosť mohla najlepšie investovať svoj čas a zdroje. Nedávno sme urobili pár zmien v inovačnom portfóliu, aby sme sa viac zamerali na podporu podstaty nášho obchodu; v obchodoch aj online. Target však zostáva absolútne zaviazaný plneniu ďalších cieľov. Vidíme obrovskú príležitosť pre inováciu v oblastiach, ktoré by zväčšili náš rast v krátkodobom aj dlhodobom horizonte – v oblastiach, ako sú digitálna, technologická,  dodávateľská a obchodná.

Zameranie sa Targetu na transgenderové práva viedlo spoločnosť k zrušeniu oddelených kúpeľní a kabínok. Rovnaký trend je v plnom prúde celonárodne, keď pro-transgenderové zákony ukladajú zrušenie oddelených zariadení pre mužov a pre ženy a nahrádzajú ich spoločnými.

V decembri, prieskum ukázal, že iba 27% respondentov schvaľuje požiadavku transgender osôb, že by im malo byť povolené zmeniť pohlavie alebo „rodovú identitu“ na oficiálnych dokumentoch kedykoľvek budú chcieť. Naopak, 44.6% respondentov uviedlo, že ľuďom by mohla byť povolená zmena pohlavia, ale iba po tom, čo splnia medicínske alebo oficiálne kritéria pre charakteristiku muža a ženy. 23% bolo proti akejkoľvek zmene pohlavia na identifikačných dokumentoch a 17,1% odmietlo odpovedať.

Iba málo osôb chce žiť svoj život ako iné pohlavie. Štúdia z roku 2010 ukazuje, že iba 1 z 2400 dospelých si zmenilo svoje meno z mužského na ženské alebo naopak.

Viktória Dandarová

Zdroj. TU