Choď na obsah Choď na menu
 

Rodová rovnosť v praxi. Feministická majiteľka lekárne účtuje mužom sedem percentnú daň navyše

11

Majiteľka jednej New Yorskej lekárne sa rozhodla, že vrámci "rodovej rovnosti" navýši mužským zákazníkom okrem štandardnej dane ešte  7% daň navyše

Majiteľka jednej New Yorskej lekárne sa rozhodla, že vrámci “rodovej rovnosti” navýši mužským zákazníkom okrem štandardnej dane ešte 7% daň navyše

Majiteľka jednej New Yorkskej lekárne sa rozhodla, že vrámci “rodovej rovnosti” navýši mužským zákazníkom okrem štandardnej dane ešte  7% daň navyše. Ženy naopak nemusia platiť žiadnu daň.  Aj tento prípad ukazuje, kam až vedie fanatický feminizmus a presadzovanie takzvanej rodovej rovnosti.

 

Thompson Chemists, tak sa volá lekáreň na Manhattane v New Yorku, prostredníctvom ktorej môžeme vidieť čo v skutočnosti presadzujú feministky a podporovatelia tzv. rodovej rovnosti. Majiteľka lekárne, Jolie Alonyová totiž zaviedla 7 percentnú daň pre mužov. Ženy sú, naopak, od daní oslobodené úplne. Informoval o tom portál Dailydot.com.

 

“Mysleli sme si, že to bude výborný nápad, keďže sa okolo nás deje veľa politických vecí, napríklad taká Hillary Clintonová je žena ako má byť, ten druhý je proste sukničkár,” povedala feministická majiteľka lekárne v narážke na práve prebiehajúce prezidentské voľby v USA.

Ako ďalej dodáva: “Chceli sme ukázať, že ženy si zaslúžia zľavu a muži si zaslúžia 7 % daň navyše. Vo všeobecnosti míňajú ženy viac a zarábajú menej, takže si tú zľavu naozaj zaslúžime.”

V posledných rokoch sa americké feministky snažia tlačiť na vládu, aby skoncovala s “tampónovou daňou” a tiež s inými daňami, ktoré, ako feministky hovoria, predstavujú “neprimeranú záťaž pre ženy”. Napríklad, v mnohých štátoch sú “menštruačné výrobky” zdaňované ako luxusný tovar, a ženská blúzka je drahšia než mužská košeľa napriek použitiu  rovnakého materiálu.

Upozornenie v lekárni na “mužskú daň” vyvoláva u ľudí rozporuplné reakcie. Jedna zákazníčka povedala, že 80% vecí v kúpeľni patria jej priateľovi tak či onak. Niektoré páry boli rozčúlené a feministickej majiteľke nadávali. Iní zas upozorňovali na sexizmus a odporučili majiteľke vybavovať si právnika.

Alone hovorí, že “visí vo vzduchu”, ako dlho bude trvať táto navýšená daň pre mužov a to preto, že rôzne ceny pre zákazníkov na základe pohlavia sú porušovaním cenových zákonov mesta New York. Problém je taktiež v tom, že daň ktorú nemusia platiť jej ženské zákazníčky, musí feministka platiť zo “svojho vrecka”.

Samuel Gdovin

Zdroj: TU