Choď na obsah Choď na menu
 

Ukrajinskú feministku po proteste na Námestí sv. Petra prepustiliČlenku ukrajinskej feministickej skupiny Femen Ianu Ždanovovú, dnes prepustili

Skupina Femen International na svojej stránke na sociálnej sieti Facebook uviedla, že Ždanovová protestovala svojím činom voči postoju Vatikánu k interrupciám

Členku ukrajinskej feministickej skupiny Femen Ianu Ždanovovú, ktorá na 1. sviatok vianočný vnikla do betlehemských jasličiek na vatikánskom Námestí svätého Petra a pokúsila sa odniesť odtiaľ sošku jezuliatka, dnes prepustili. Nesmie však už viac vkročiť na územie Vatikánu, Baziliky svätého Petra ani iných miest patriacich Vatikánu mimo jeho hraníc, informoval dnes hovorca Svätej stolice Federico Lombardi.

Skupina Femen International na svojej stránke na sociálnej sieti Facebook uviedla, že Ždanovová protestovala svojím činom voči postoju Vatikánu k interrupciám.

Aktivistka kričala heslo "Boh je žena!", ktoré mala napísané aj na svojej obnaženej hrudi, keď prenikla cez zátarasu a zmocnila sa sošky z jasličiek. Príslušník Švajčiarskej gardy následne zakryl ženinu hruď svojím plášťom a odviedol ju do väzby.

K incidentu došlo približne hodinu po tom, čo pápež František udelil tradičné vianočné požehnanie Urbi et orbi.

Lombardi v bezprostrednej reakcii uviedol, že Ždanovovú zatkli "za pohŕdanie, nemravné správanie a krádež".

Ide dosiaľ o najostrejšiu reakciu Vatikánu proti aktivistkám z Femenu. Sú známe protestmi proti rôznym politickým a spoločenským javom, pričom využívajú svoje dopoly obnažené telá. V minulosti podnikli už množstvo podobných protestných akcií na Námestí svätého Petra.

Zdroj: TU
 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.