Choď na obsah Choď na menu
 

Video: Paradox dnešnej doby – niektoré ženy dnes dokážu stihnúť mnoho vecí, tú základnú však nie…

Žena, ktorá stihla mnoho vecí, ale nestihla sa stať matkou

 

Ženy dnes dokážu toľko stihnúť…

Poľská nadácia „Mamy i Taty“ zverejnila klip, v ktorom vyzýva ženy, aby mali deti.Žena, ktorá stihla mnoho vecí, ale nestihla sa stať matkou

Vo zverejnenej reklame s názvom “Neodkladaj materstvo na potom“ sa krásnym veľkým luxusným domom prechádza žena vo veku približne 35 až 40 rokov. Rozpráva o svojich úspechoch. Získala vzdelanie, urobila kariéru. Bola v Tokiu, Paríži, kúpila si dom. Avšak, nestala sa matkou a teraz to ľutuje.

V závere klipu sa rozoznie detský hlas. V klipe tiež absentuje muž, takže je možné usudzovať, že žena v nadobudnutom dome býva sama.

Portál Mediahub.cz označil klip za citové vydieranie v hororovom štýle. Dôvodom vzniku reklamy je nízka pôrodnosť v Poľsku a podľa menovaného portálu aj naplnenie katolíckeho ideálu ženy ako matky. Tu je však potrebné podotknúť, že poslaním ženy byť matkou nesúvisí len s učením cirkvi. Ide o prirodzené poslanie ženy na tomto svete, ktoré sa však pod tlakom požiadaviek feministickej ideológie dostáva do úzadia. Kedysi bola práca prostriedkom, aby sa človek dokázal postarať o svoju rodinu. Dnes sa stáva cieľom. Materiálne je prvoradé. Deti, ako ľudské bytosti musia ustúpiť materiálnym túžbam potenciálnych rodičov.

Zdroj: TU