Choď na obsah Choď na menu
 

“Manželstvo pre všetkých” chcú aj polygamisti

Ilustračné foto

 

Ľudia v polygamných vzťahoch uvádzajú presne tie isté argumenty, ktoré predniesli homosexuáli pre legalizáciu homosexuálneho „manželstva“

Ilustračné foto

 

Sporný rozsudok o povolení homosexuálneho „manželstva“ vo všetkých štátoch USA by teraz mohol privliecť za sebou ďalšie následky. Teraz už aj polygamisti chcú „manželstvo pre všetkých“. Presne na tento problém poukázal najvyšší sudca Clarence Thomas, ktorý s rozsudkom najvyššieho súdu USA nesúhlasil. Thomas v odmietnutí poukázal na to, že ľudia v polygamných vzťahoch by mohli uvádzať presne tie isté argumenty, ktoré predniesli homosexuáli pre legalizáciu homosexuálneho „manželstva“. V súčasnosti je v USA zakázané uzatvárať polygamné manželstvá. V niektorých štátoch sa však povoľujú výnimky z náboženských dôvodov.

Časopis „Spiegel-Online“ cez víkend informoval o polygamnej rodine z Montany. Nathan Collier je oficiálne zosobášený s jednou ženou, a chcel by sa zosobášiť ešte aj s druhou ženou. Ak sa táto žiadosť odmietne, Collier má v úmysle podať žalobu. Tým by mali polygamisti nádej, že o niekoľko rokov by aj tento zákon mohol padnúť politickým rozsudkom najvyššieho súdu.

Zdroj: TU