Choď na obsah Choď na menu
 

Alexander Jarko: Prečo majú sexuálni extrémisti v médiách dvere otvorené?Ilustračné foto

Ako bude úchylný človek interpretovať klasické hodnoty? Zamysleli ste sa nad tým niekedy?

Iste mnohí poznáte prípad britského novinára, hvizdy BBC (britská štátna televízia) Jimmyho Savilea, ktorý bol úchylný a pedofilný a po jeho smrti vyplávali na povrch špinavosti, ktorých sa počas svojej kariéry dopustil.

BBC takmer 20 rokov vysielala jeho reláciu pre mladých Top of the Pops, čo tomuto úchylnému redaktorovi umožňovalo prichádzať do kontaktu s mladými ľuďmi, dievčatami ešte pod zákonom. Tieto tento zvrhlý moderátor znásilňoval priamo v priestoroch štátnej televízie.

Neskôr, nezmestiac sa už absolútne do kože, znásilňoval dievčatá mladšie ako 15 rokov aj v nemocniciach a detských domovoch. Prípady znásilnení maloletých sa rátajú na desiatky.

Ako je možné, že to mohlo zájsť tak ďaleko? Britské denníky hovoria o tom, že vyčíňanie Savilea bolo verejným tajomstvom. Krylo ho však vedenie štátnej televízie a niektoré denníky zachádzajú ešte ďalej a tvrdia, že ho kryli aj vplyvní politici, ktorí sa tiež zúčastňovali na jeho orgiách.

Tak či onak, počínanie tejto „hviezdy“ britského novinárskeho neba dnes každý odsudzuje a pod riaditeľom BBC sa triasla stolička.

Málo ľudí sa však zamyslí, ako asi interpretoval témy spojené s homosexualitou, pedofíliou, zoofíliou a ďalšími sexuálnymi extrémami človek, ktorý sám mal so zvládaním svojej sexuality problém. Ako asi interpretoval rodinný život, rodinné hodnoty, stabilitu partnerstva a podobné témy? Okrem toho, cez verejnoprávnu televíziu mal vplyv na celú britskú populáciu počas dlhého času.

Vrana k vrane sadá

Normálny človek s normálnou sexualitou nerieši takéto problémy. Pre neho je normálne uzavrieť manželstvo so ženou, mať deti a starať sa o ne. Má pocit, že extrémy sa ho netýkajú.

V slovenských médiách je však priestor pre názory sexuálnych extrémistov otvorený dokorán. Ťažko povedať prečo. Tieto názory totiž nezodpovedajú ani prieskumom, ani všeobecnej verejnej mienke.

Kto robí tieto noviny? Mladí ľudia, ktorí akosi prirodzene tiahnu k „slobode“ nedokážuc ju ešte rozpoznať od anarchie? Tí, čo nenávidia cirkev a tradičnú rodinu, tradičné hodnoty pokladajú za jej agendu? Ti ,čo sú zranení z vlastného manželstva, ktoré sa nevydarilo? Ľudia zranení z vlastnej rodiny, kde možno otec pil? Ľudia, ktorí, povedzme to jemne, sú za sexuálne experimentovanie?

Prečo sa vlastne presadzujú takéto extrémy? Prečo má niekto na tom záujem? Savilea dnes ľudia odsudzujú. Ale on bol slávny. Mal peniaze. On nechcel byť odsudzovaný. Chcel byť akceptovaný. A takíto ľudia môžu byť akceptovaní len tak, že ich správanie je akceptované. Že sa odstráni prirodzená morálka a nahradí sa pravidlami, ktoré správanie takých ľudí budú akceptovať. Keď sa nebudeme na pedofila pozerať krivo a odsudzovať ho, ale podáme mu ruku a zavoláme ho na párty. Tam nech "pretiahne" koho chce, ale predsa len, nech to radšej nie je môj 8 ročný syn.

Tak, ako sa prasatá cítia dobre v bahne, tak sa aj ľudia, ktorí páchajú trestné činy súložou s maloletými, alebo sa dopúšťajú zvrátenosti, povedzme sexom zo zvieratami, najlepšie cítia v špine. Keď je všetko špinavé a pošpinené, tak ich skutky nie sú tak na očiach. Všetko je dobré, len morálka je im odporná. Tú treba zničiť, rozvrátiť, odstrániť.

Alexander Jarko

Zdroj: TU
 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.