Choď na obsah Choď na menu
 

Danko: Západné štáty bezhlavo otvárajú otázky homosexuálnych párov a výchovy detíIlustračné foto

Referendum je naozaj za rodinu, uviedol Anton Chromík

V diskusiách o problematike rodiny a nadchádzajúcom referende chýbajú hlasy odborníkov. Zhodli sa na tom hostia v dnešnej relácii televízie TA3 V politike.

Zástupca Aliancie za rodinu, ktorá iniciovala referendum, Anton Chromík oceňuje, že sa na Slovensku otvorila diskusia o rodine. "Myslím si, že neexistuje téma, na ktorej by sa toľko Slovákov zjednotilo," uviedol Chromík. Poslanec parlamentu Jozef Viskupič (OĽaNO) však s týmto názorom nesúhlasí a podľa neho diskusia spoločnosť hĺbkovo rozdeľuje. "Zostane aj po tomto referende veľmi hlboko rozdelená," dodal. Podľa jeho slov diskusia skĺzla do súboja dvoch fanúšikovských táborov a do vykrikovania hesiel.

Nezaradený parlamentný poslanec Daniel Krajcer vidí problém v nadchádzajúcom referende v tom, že nie je za rodinu. "V ničom nezvyšuje ochranu a práva rodiny. Nie je za rodinu, ale proti konkrétnej skupine ľudí. A možno aj preto sa vyvolávajú a objavujú také vášne," vysvetlil. Ako dodal, ak by bolo referendum úspešné, iba konzervuje súčasný stav. Podľa neho rodiny na Slovensku v súčasnosti riešia dôležitejšie témy.

"Toto referendum má jeden veľmi dôležitý prvok, naozaj je za rodinu. A je to rozhodnutie ľudí pridať sa k hodnotám, ktoré naozaj naša ústava považuje za základné a dôležité," reagoval Chromík. Ataky na rodinu tu podľa neho už sú. Pripomenul, že v rodinnej politike sa na Slovensku za 25 rokov neurobilo takmer nič.

Dnes podľa predsedu SNS Andreja Danka západné štáty bezhlavo otvárajú otázky homosexuálnych párov a výchovy detí a Slovensko bude postupom času konfrontované s týmto problémom tiež. Danko ďalej uznal, že ľudia majú v každodennom živote iné starosti. "Ale vítam túto hodnotovú diskusiu o tom, že tieto problémy tu máme," povedal v diskusnej relácii. Každý z SNS podľa jeho slov pôjde v referende hlasovať.

Zdroj: TU

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.