Choď na obsah Choď na menu
 

Detský televízny kanál Disney začal v programoch propagovať homosexuálne rodiny

Taylor má dve mamy

Ilustračné foto

Už minulý rok v lete kanál Disney avizoval, že vo svojom televíznom programe pre deti ponúkne čoskoro lesbický pár. Uplynulú nedeľu Disney svoj sľub splnil a vsunul do jednej zo svojich televíznych epizód seriálu "Good Luck Charlie" scénu, v ktorej sa dieťaťu s dvoma "matkami" venuje zvýšená pozornosť.

V scéne hlavná postava, dievčatko Charlie, sedí v obývačke so svojím otcom Bobom a matkou Amy a spolu sa bavia o návšteve Charlininej kamarátky Taylor.

Keď Amy povie Bobovi, že rodičia prídu na návštevu tiež, začnú sa obaja dohadovať o mene Taylorinej mamy. Obaja totiž tvrdia, že už ju raz stretli, každý zvlášť. Amy však tvrdí, že jej meno bolo Susan, zatiaľ čo Bob si je istý, že sa volala Cheryl.

Keď napokon zazvoní zvonček a pri dverách sa zjaví malá Taylor s dvoma ženami, rodičia Charlie si uvedomia, že pravdu mali obaja, lebo: "Taylor má dve mamy", povie Bob po tom, čo ženy vojdú dovnútra. "Ty máš ale postreh", vysmeje sa mu Amy.

 

Médiá majú kontrolu nad tým, ako deti rozmýšľajú

Lesbická scéna bola s napätím očakávaná už dlhší čas. Predstavitelia Disney minulé leto upresnili, že sa k tomuto predmetu postavili mimoriadne citlivo: "Táto scénka bola vyvíjaná počas konzultácií s expertmi na vývoj dieťaťa a vymyslená bola tak, aby bola pre deti dostatočne relevantná a reflektovala témy diverzity a začlenenia do spoločnosti."

Obhajcovia práv detí však rýchlo na tento krok Disney odpovedali, konkrétne organizácia "One Million Moms" (Milión matiek), ktorá rozhodnutie vsunúť do detského programu scénu propagujúcu homosexuálne rodiny ostro odsúdila. "To, že niečo je legálne, alebo niekto si vybral istý životný štýl, ešte neznamená, že je to aj morálne správne. Charakteristickou črtou Disney by mala ostať zábava a nie pretláčanie istej agendy", uvádza organizácia vo svojom vyhlásení. "Disney si namiesto pro-rodinnej programovej štruktúry vybral politickú korektnosť". 

Americká spevácka hviezda , Miley Cyrus, ktorá začala svoju kariéru práve na tomto kanáli účinkovaním v seriáli "Hannah Montana", naopak tento krok oceňuje: "Oceňujem Disney za krok bližšie k svetlu tejto generácie. Médiá majú veľkú kontrolu nad tým, ako deti rozmýšľajú."

Asociácia Milión matiek preto vyzvala viaceré organizácie ako aj samotných rodičov, aby podali na tento program sťažnosť. 

Zdroj: tu

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.