Choď na obsah Choď na menu
 

Kontroverzný inštiút hľadá znovu nepriateľov. Vyhlásil anketu homofób roka

Tento rok je nominovaných aj 102 poslancov

Inš !@#$%^&*út pre ľudské práva (Human Rights Institute) vo štvrtok (14.5.) spustil pri príležitosti Medzinárodného dňa proti homofóbií (IDAHO), ktorý je 17. mája, anketu Homofób roka 2014. Hlasovanie bude umožnené do 14. júna.

Tento rok sú nominovaní štyria ľudia menovite a “kolektív” 102 poslancov, ktorý hlasovali za zmenu ústavy.

Medzi nominovanými sa nachádza Anton Chromík, hovorca Aliancie za rodinu, ktorá organizovala februárové Referendum o rodine. Nominovaný bol za výrok: „Budú rozhodovať o živote iných, ich povolaní, kariére a to vždy v histórii skončilo diktatúrami a (niekedy) aj masovým vraždením.“

Druhým nominantom je rímskokatolícky kňaz Marián Kuffa, ktorý o vzťahu dvoch osôb rovnakého pohlavia uviedol: „tak to nie sú obyčajní vrahovia, ale ja hovorím, že to sú masoví vrahovia. To je genocída nášho národa…“, keďže osoby rovnakého pohlavia nemôžu splodiť deti.

Gréckokatolícky kňaz Rastislav Baka počas neodvysielanej kázne uviedol: „Vytlačte túto špinu za hranice štátu.“ Na základe tejto vety je nominovaný tiež v ankete Homofób roka, aj napriek tomu, že slová uviedol v kontexte odoberania detí: „Už stovky slovanských rodín kričia, na Západe nám ukradli deti, pozerajte na naše nešťastie a poučte sa. Zobuďte sa, zastavte mor tretieho tisícročia. Postavte železnú oponu takej tolerancii a prekrúcaniu. Vytlačte túto špinu za hranice štátu. Nebuďme hlúpi a poučme sa” (viac TU).

Do nominácie sa dostalo aj 102 poslancov. Poslanci môžu byť označení za homofóbov roka na základe zmeny Ústavy SR, ktorá zakotvila, že „Manželstvo je jedinečný zväzok medzi mužom a ženou.“

Poslanec Richard Vašečka (OĽaNO) v reakcii na nomináciu na svojom facebookovom profile uviedol: „A je to tu! Konečne! Som nominovaný!!!“

Poslednou nominovanou je bývala tenistka Karin Habšudová, ktorá v spote k referendu uviedla, že „Rodina pre mňa znamená spolužitie, alebo vzťah, alebo zväzok, nejak, eh, dvoch ľudí a to jedného muža a jednej ženy.“ „… ktorý samozrejme prirodzenou cestou vyústi v narodenie deti,“ uvádza ďalej bývala tenistka.

Cenou pre víťaza je piktogram – zdeformovaná tvár, ktorá v sebe ukrýva aj nápis štyri percentá, údajný podiel neheterosexuálnych osôb v populácii.

Homofób roka 2013

Minulý rok  udelil inš !@#$%^&*út na základe hlasovania, a to len 2 144 ľudí, cenu Homofób roka Konferencii biskupov Slovenska. Tento “titul“ mali získať biskupi podľa riaditeľa Inš !@#$%^&*útu Petra Weisenbachera za výrok o kultúre smrti, ktorý bol zverejnený v Pastierskom liste čítanom na začiatku decembra minulého roka (viac TU).

Riaditeľ inš !@#$%^&*útu Peter Weisenbacher je známy tým, že na svojom facebookovom profile vyhlásil kresťanom vojnu. “Chceli ste mať vojnu, budete ju mať, sľubujem, že to budete ešte dlho ľutovať,” písal vtedy na adresu kresťanov.

„Aktéri kultúry smrti používajú na jej presadenie značne prešpekulované metódy,“ znie výrok, ktorý zriaďovatelia zaradili do ankety. Biskupi tiež uviedli, že rozvratom rodiny sa znehodnocuje ľudské šťastie, ohrozuje to život a nastoľuje sa kultúra smrti.

Zdroj: TU