Choď na obsah Choď na menu
 

LGBT skupiny ignorujú súdny príkaz  

londonbusgayadsgetoverit-oct2013-250px-240x207.jpg

 

Prehrať narozprávanú správu Stianuť narozprávanú správu

LONDÝN 18. októbra 2013 - Najväčšia britská homosexuálna nátlaková skupina sa vzoprela súdnemu príkazu zakazujúca reklamu na autobusoch v Londýne podporujúcu normalizáciu homosexuality.
Loby skupina Stonewall  znovu vydala sériu reklám, ktoré hovoria: "Niektorí ľudia sú homosexuálny. Poď! "
Príznaky sa objavili počas októbra na svetových preslávených londýnskych dvojposchodových autobusov a verejnej dopravy v iných častiach krajiny, ako súčasť celoštátnej kampane.
Kresťanská terapeutická skupina hlavných otázok dôvery  pomáha ľuďom dobrovoľne opustiť homosexuálny životný štýl, hľadá núdzový dočasný súdny príkaz, aby boli reklamy odstránené.
Reklamy boli objednané odstránené Borisom Johnsonom, konzervatívnou stranou starostu Londýna. Bola podaná žaloba proti Johnsonovi a Transport for London, (TfL), spoločnosťou, ktorá obhospodaruje londýnske autobusovú reklamu.
TfL znovu spustiť Stonewall reklamy tento mesiac, a to napriek rozsudku Vrchného súdu marca 2012, že boli v rozpore s vlastnými TfL reklamné štandardy.
Vo svojom rozsudku pani Lang povedala, "v inzerátoch od ... Stonewall nie je v súlade s vlastnými obmedzeniami TfL, ktoré sú zakázané reklamy" by mohli spôsobiť rozsiahle alebo závažného trestného činu "... reklama Stonewall bolo veľmi urážlivé, fundamentalistickým kresťanom a iným náboženským skupinám ktorých náboženská viera je to, že homosexualita je v rozpore s Božím učením. "
V rovnakom rozhodnutí, Lang tiež povedal, že kľúčové otázky dôveryhodnosti reklamy mohol "spôsobiť závažné porušenia", pre homosexuálov a bol videný ako "homofóbne ... čím sa zvyšuje riziko poškodenia a homofóbnych útokov."
S pomocou právneho koncernu advokácie kresťanskej skupiny, podala návrh na núdzové súdne preskúmanie rozhodnutia TfL a hľadajú dočasné opatrenie do doby, než na rokovaní v decembri.
Andrea Minichiello Williams, výkonný riaditeľ Kresťanského právneho centra, povedal: "Stonewall počínanie ukazujú nehorázne pohŕdanie právom," a dodal, že Stonewall sa snažia "ovládnuť debatu" a obvinil TFL z "napomáhania" homosexuálnym skupinám.
"Stonewall má záznamy o používaní práva a rozhodnutí súdov, aby sa zasadila svoj vlastný program," povedal Williams. "Ale keď súd vydá rozhodnutie, ktoré nie je na chuť Stonewall je, ako v tomto prípade, je to bez ohľadu na pluhy s jeho agendy, ktoré ukazujú pohŕdanie právneho štátu v tomto procese."
Kresťanské právne centrum požiadal o pomoc od občanov pri zhromažďovaní dôkazov. Požiadali o fotografiách spoločne s časom a miestom, autobusovej čísla a kde boli vidine.

Zdroj:TU