Choď na obsah Choď na menu
 

Malta chce schváliť adopcie homosexuálom, 80% obyvateľstva je proti

malta_pic-240x154.jpg

VALLETA -  prieskum vykonaný  na Malte ukazuje, že 80% maltského obyvateľstva je proti ustanoveniu možnosti adopcie v zákone o registrovaných partnerstvách, o ktorom sa v súčasnosti rokuje v národnom parlamente.

Prieskum, ktorý mal 500 respondentov, bol vykonaný v októbri nezávislou poradenskou firmou Misco a minulý týždeň bol prezentovaný biskupom v miestnej televízii. Z osôb vo vekovej skupine 18-24 rokov bola mierna väčšina 53,5% proti adopciám homosexuálnych párov, ale proti bolo 81% ľudí vo veku 25 až 64 a 92% ľudí nad 65 rokov.

Opozičná strana už skôr vyzvala na odstránenie odkazov na adopcie homosexuálnych párov. „Sme presvedčení, že právne predpisy týkajúce sa adopcie by nemali byť zahrnuté do tohto návrhu zákona. V skutočnosti neexistujú žiadne ustanovenia o adopcii ani v samotnom zákone o manželstve. Vhodné miesto, kde by to malo byť určené, je zákon o adopciách,“ povedal Dr. Chris Said, tieňový minister pre spravodlivosť, dialóg a rodinu.

Maltský premiér Joseph Muscat sľúbil zaviesť registrované partnerstvá predtým, ako vyhral všeobecné voľby v marci 2013, ale právo na adopcie pre homosexuálne páry nebolo uvedené vo volebnom manifeste strany. Návrh zákona s klauzulou o adopciách bol predložený parlamentu v septembri minulého roka.

Odvtedy zástancovia argumentujú tým, že podľa súčasného zákona si mohli osoby v homosexuálnych vzťahoch adoptovať dieťa tak, že podali žiadosť o adopciu ako osamelí rodičia.

Napriek tomu, že väčšina obyvateľstva nesúhlasí s adopciami homosexuálov, táto téma vyvoláva tvrdú krížovú paľbu názorov. Naproti tomu, aj vláda, aj opozícia sú toho názoru, že malý ostrov v Stredozemnom mori by mal prijať zákon o registrovaných partnerstvách, legalizujúci registrované partnerstvá medzi pármi rovnakého pohlavia. Diskusia v parlamente bude pokračovať.

Zdroj:tu

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.