Choď na obsah Choď na menu
 

Manželia dostali pokutu 13 000 dolárov. Vo svojom podniku odmietli svadobný obrad lesiebIlustračné foto

Giffordovci musia poskytnúť svojim zamestnanom školenie pre zvýšenie citlivosti 

Organizácia The New York State Division of Human Rights rozhodla, že rímsko-katolícki majitelia farmy v Alabame porušili občianske práva lesbického páru, keď v roku 2012 odmietli prenajať svoj majetok lesbickému páru, ktorý sa tam chcel zosobášiť.

Robertovi a Cynthii Giffordovcom, ktorí vlastnia a prevádzkujú farmu Liberty Ridge, bolo sudcom Migdaliom Paresom a členkou komisie Helen Diane Fosterovou nariadené zaplatiť 10 000 dolárov (takmer 7590 eur) ako pokutu štátu, a ďalších 3 000 dolárov (približne 2277 eur) ako škodu lesbickému páru Jennie McCarthyovej a Melisse Erwinovej za "duševnú bolesť a utrpenie“.

Navyše musia Giffordovci poskytnúť svojim zamestnanom školenie pre zvýšenie citlivosti a na viditeľnom miestne umiestniť plagát upozorňujúci na štátne zákony proti diskriminácii.

Právnik manželov, Jim Trainor, pre LifeSiteNews uviedol, že dvojročná právna dráma a nariadené pokuty sú výsledkom krátkeho telefonátu v roku 2012, ktorý zachytil jeho klientov nepripravených.

Podľa jeho ďalších vyjadrení celá komunikácia medzi žalobcami a Giffordovcami vznikla počas dvoj – trojminutového telefonátu. Pani Giffordová nevedela, že je nahrávaná.

“Po tom, čo im pani Giffordová vysvetlila, že sa na svojej farme rozhodli nekonať obradné slávenia manželstva párov rovnakého pohlavia, pretože je to v rozpore s ich úprimným náboženským presvedčením, pozvala tých ľudí, aby prišli na farmu porozprávať sa, ak tam majú záujem urobiť oslavu po obrade - to však dvojica odmietla,” dodal advokát.

Podľa právnika Giffordovci urobili deliacu čiaru medzi slávnostným obradom pre uzavretie homosexuálneho manželstva a oslavou spojenou po skutku. Argumentujú, že ak by sa podieľali na obrade, porušili by vlastné náboženské presvedčenie, a to najmä preto, že svadobné obrady odohrávajúce sa na farme sa zvyčajne konajú v dome a jeho okolí, kde oni žijú a kde vyrastajú ich dve deti.

Giffordovci sú ochotní obslúžiť homosexuálne páry iným spôsobom – napríklad, inému lesbickému páru dovolili na farme usporiadať narodeninovú oslavu pre ich adoptované dieťa.

Právnik uviedol, že rozhodnutie sudcu zachádza príliš ďaleko, keďže sa snaží regulovať čo Giffordovci môžu a čo nemôžu robiť vo svojom vlastnom súkromnom dome, aj keď štátny zákon vyžaduje dodržiavať antidiskriminačný zákon len na "miestach verejného ubytovania“.

Manželia považujú farmu za svoj domov. Žijú tam, pracujú a vychovávajú svoje deti, dodáva právnik.

Zdroj: tu
 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.