Choď na obsah Choď na menu
 

Medzinárodná asociácia lesieb, gejov, bisexuálov, transexuálov a intersexuálov žiada Slovenskú republiku, aby odmietla ústavnú ochranu manželstva a rodiny

Ilustračné foto

 

"Slovensko musí odmietnuť homofóbny návrh na redefiníciu manželstva v ústave"  


Návrh na posilnenie inštitútu manželstva a rodiny v Ústave Slovenskej republiky jeho spresnením ako zväzku muža a ženy prišiel od viacerých subjektov. "Zdola" sa ho v rámci občianskej iniciatívy ujala Aliancia za rodinu, "zhora" z dielne KDH v januári poputoval návrh, aby sa táto ochrana pomocou zmeny ústavy odhlasovala v parlamente. Predstavitelia vládnuceho SMERu tiež naznačili, že v poslaneckom klube by sa možno našla istá podpora takémuto návrhu. V uplynulých dňoch sa pridali OĽaNO, ktorí chcú rozsiahle referendum, kde jednou z kľúčových otázok bude opäť ochrana rodiny. Napriek tomu, že všetky tieto subjekty chcú zamedziť radikálnej redefinícii manželstva, ktorá niektoré západné krajiny priviedla na pokraj rozkladu spoločnosti a vyjsť tak v ústrety občanom, ktorí podľa prieskumu verejnej mienky v 82 percentách podporujú ochranu rodiny, Medzinárodná asociácia lesieb, gejov, bisexuálov, transexuálov a intersexuálov (ILGA) paradoxne vyčíta, že "Slováci chcú redefinovať manželstvo".

 

ILGA vyzýva slovenských poslancov, aby "upustili od tohto diskriminačného a bezdôvodného návrhu"

Spolupredsedníčka ILGA Gabi Calleja hovorí: "Sme veľmi znepokojení, že Slovensko sa uberá tak negatívnym smerom. Takéto právne zmeny sú diskriminačné. Je zjavné, že ich nemotivuje citlivý prístup voči rodinám, ale zamerali sa len na zabránenie uznaniu práv a ochrany homosexuálnych partnerstiev v blízkej budúcnosti". Ďalej dodáva, "Európa sa vo veľkom uberá smerom k posilneniu právneho uznania a spoločenskej akceptácie LGBTI rodín, a Slovensko sa naopak prikláňa k opačnému trendu - k obmedzeniam, reštrikciám a diskriminácii."

 

Ochrancovia rodiny a tradičných hodnôt sú podľa ILGA náboženskými extrémistami

Ďalší z predstaviteľov ILGA Paulo Côrte-Real si myslí, že ochranu rodiny živia a sponzorujú len náboženskí extrémisti a ultrakonzervatívci, ktorí "neváhajú zneužívať demokratické nástroje ako ústavný dodatok či referendum, aby presadili svoju úzkoprsú homofóbnu agendu." Vyzýva, aby poslanci zabránili "úpadku" ďalšej krajiny (po Chorvátsku, Litve a Maďarsku) do "populistickej homofóbnej pasce a odmietli tento návrh".

Podľa Európskeho Dúhového indexu z mája 2013 zaradila táto asociácia Slovensko na 26. miesto z 49 krajín v oblasti zákonov a politík, ktoré prijímajú špeciálne práva pre LGBTI. 

Zdroj:

tu

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Nemusí ... a nesmie

(Attila Farkaš, 2. 3. 2014 3:52)

Jebali vás besní psi do makových rití ...