Choď na obsah Choď na menu
 

Návrhár Armani gejom: Neobliekajte sa ako homosexuáli, buďte mužmi

Giorgio Armani

Po Dolce&Gabbana prehovoril ďalší módny mág. Armani v rozhovore pre britský Sunday Times: "Keď je homosexualita prejavovaná navonok až do extrémov, nechcem s tým mať nič spoločné"

Po tom, čo predstavitelia módnej značky Dolce&Gabbana vystúpili proti ideológii gender slovami, že všetci máme matku a otca a potrebujeme s nimi vyrastať, Giorgio Armani sa jej dotkol z ďalšej kľúčovej strany. Zdôraznil, že šatník má byť obrazom identity a pripomenul gejom, aby boli v prvom rade mužmi. 

"Muž, ktorý je homosexuálom, je mužom na 100%. Nepotrebuje sa obliekať ako homosexuál." V rozhovore pre Sunday Times Armani skritizoval aj podstupovanie úprav v estetickej chirurgii a príliš svalnaté telá. "Keď je homosexualita prejavovaná navonok až do extrémov, nechcem s tým mať nič spoločné. Muž musí byť mužom", vysvetľuje Armani ďalej a dodáva: "Nepáči sa mi, keď je chlap príliš svalnatý, a je na ňom priveľa telocvične. Páči sa mi, keď je zdravý, tonický a stará sa o svoje telo".

 

Estetická chirurgia? "Idiocia"

V rozhovore Armani tiež vyjadril svoj názor na podstupovanie estetických úprav, ktoré v dnešnej dobe absolvuje množstvo žien. "Malé prsia sa nemusia stať obrovskými. Ja uprednostňujem prirodzenú ženu. Žena by mala mať odvahu starnúť a nie robiť všetko preto, aby vyzerala mladšie."

Denník Telegraph zdôraznil, že Armaniho slová prispievajú do polemík, ktoré spustil Elton John proti návrhárom Domenicovi Dolcemu a Stefanovi Gabbanovi, ktorí sa vyjadrili, že nezdieľajú vôľu homosexuálnych párov, ktorí si dávajú vyrobiť deti na objednávku prostredníctvom umelého oplodnenia. Podľa nich vytvárajú tak "chemické deti, ktorým chýba mama a otec".

mk

Zdroj: TU