Choď na obsah Choď na menu
 

Nebezpečný precedens v Taliansku? Po heterológnom oplodnení súd potvrdil adopciu lesbického páruIlustračné foto

 

 Zbavujeme život jeho prirodzenosti?

Súd pre mladistvých v Ríme počas minulého týždňa rozhodol povoliť adopciu päťročného dieťaťa lesbickej partnerke jeho biologickej matky.


Predseda Únie talianskych katolíckych právnikov Francesco D´Agostino v tejto súvislosti hovorí o porušení práva a „ideologicky podfarbenom rozsudku“. Podľa jeho slov „sa jasne potvrdzuje, že najvyššie rozhodnutia etického a bioetického charakteru v Taliansku robia namiesto zákonodarcu sudcovia“.

K prípadu sa vyjadril aj biskup Palestriny a sekretár Biskupskej komisie pre migrácie pri Konferencii biskupov Talianska Mons. Domenico Sigalini, ktorý toto rozhodnutie považuje za „nebezpečný precedens“. „Zbavujeme beh života jeho prirodzenosti... Treba jasne povedať, že zveriť dieťa homosexuálnemu páru nie je správne ani z pedagogického hľadiska.“

Ide o prípad lesbického páru, kde jedna z osôb podstúpila heterológne oplodnenie v zahraničí a je teda biologickou matkou dieťaťa. Druhej partnerke súd v piatok priznal právomoc nad dieťaťom.

Podľa súdu adopcia sleduje „nadradený a rozhodujúci záujem dievčatka“, no podľa D´Agostina ide o porušenie práva a o „mechanizmus, ktorý má sklon vytvárať de facto rodinné putá v kontextoch, ktoré zákon nepozná.“ Ďalšou etickou a právnou otázkou je v tejto súvislosti umelé oplodnenie, ktoré je v Taliansku povolené len v prípade sterilných heterosexuálnych párov.

Zdroj:tu

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.