Choď na obsah Choď na menu
 

Obama chce zakázať liečenie sexuálnej orientácie mládeže

Na snímke americký prezident Barack Obama

 

Washington reagoval na petíciu

Americký prezident Barack Obama vyzval v stredu na ukončenie psychiatrických terapií, ktorých účelom je zmeniť sexuálnu orientáciu mladých gejov, lesieb a transrodových osôb. Informovala o tom dnes agentúra Reuters s odvolaním sa na vyhlásenie Bieleho domu.

Na snímke americký prezident Barack Obama

Washington tým reagoval na petíciu žiadajúcu prezidenta, aby podporil zákon o zákaze tohto liečebného postupu, ktorý uplatňujú konzervatívne a náboženské spolky. Petícia vznikla po samovražde 17-ročného transrodového dievčaťa, ktoré rodičia nútili podstúpiť terapiu.

"Vedecké dôkazy jednoznačne potvrdzujú, že liečba sexuálnej orientácie, najmä ak sa vykonáva u mladých ľudí, nie je vhodná tak zo stránky lekárskej ako i etickej, a môže viesť k vážnej ujme. Vládny kabinet preto v rámci ochrany americkej mládeže podporuje zákaz tejto terapie," uvádza sa vo vyhlásení.

Podľa informácií Russia Today však prezident nenaznačil požiadavku federálneho zákona zakazujúceho terapeutom používať tieto techniky. Predstavitelia Bieleho domu pre New York Times uviedli, že sú otvorený diskusii zákonodárcov z oboch strán.

Konzervatívny terapeuti tvrdia, že homosexuáli alebo ľudia s transgender identitou sa môžu stať heterosexuálmi. Rovnaký názor má aj Ben Carson, konzervatívny aktivista, ktorý zvažuje kandidatúru na prezidenta Spojených štátov v roku 2016.

Carson vyhlásil, že byť gayom je voľba. Svoje tvrdenie podložil príkladom mužov, ktorí pri nástupe na výkon trestu odňatia slobody sú heterosexuálmi a v čase, keď väznicu opúšťajú, sú z nich už homosexuáli. Informáciu zverejnil The Independent a The Hill.

Počas relácie na CNN "New Day“ Carson uviedol, že ľudia si rozhodne zvolili svoju sexualitu. Moderátor Anchor Chris Cuomo sa ho následne spýtal, prečo si to myslí.

„Pretože mnoho ľudí, ktorí idú do väzenia, idú do väzenia normálni – a keď odchádzajú sú gayovia. Takže, čo sa stalo, kým boli tam?“, zverejnil The Independent vyjadrenie Carsona.

Túto kontroverznú argumentáciu Bena Carsona však podporujú aj samotní gay aktivisti. Pôvodne totiž tvrdili, že homosexualita je vrodená. Toto sa nepodarilo vedecky preukázať. Táto téza sa však stala prekonanou aj vývojom filozofie samotného homosexuálneho hnutia, ktoré opustilo tézu vrodenej homosexuality a prešlo k ideológii gender, ktorá tvrdí, že každý si môže pohlavie zvoliť podľa toho ako sa vníma. Logicky teda, ak si môžete pohlavie zvoliť a vaše biologické pohlavie nie je dôležité, môžete svoju voľbu aj zmeniť. Sú známi ľudia, ktorí svoje pohlavie (rod v zmysle gender) zmenili niekoľko krát.

Touto tézou homosexuálne hnutia sami nahrali svojim odporcom, ktorí tvrdili, že homosexualita nie je vrodená. Zmena pohlavia sa teda aj v LGBTI lobby začala považovať za psychickú kategóriu. To by teda dávalo za pravdu aj konzervatívnym skupinám, ktoré tvrdia, že sa homosexualita dá liečiť.

Postoj Bieleho domu, ktorý chce takúto liečbu zakázať, sa preto javí skôr ako snaha o šikanu a ďalšie potlačenie konzervatívne zmýšľajúcich ľudí. Terapeutické metódy, ktoré sa pri liečbe homosexuality používajú, majú totiž aj konkrétne výsledky a mnoho z homosexuality vyliečených ľudí. To je aj dôvod zlosti LGBTI skupín, ktoré sa snažia dosiahnuť zákaz uplatňovania takejto terapie cez Washington.

ml

Zdroj: TU