Choď na obsah Choď na menu
 

Patrón zákazu homosexuálnej propagandy chce zakázať detské modelingové prehliadky

 

sestrocna-modelka-magazinu-vogue-300x225.jpg

 

Petrohrad pripravuje zákon, ktorý by umožnil účasť v súťaži krásy až od veku šestnástich rokov

Petrohradský zákonodarca Vitaly Milonov oznámil svoj zámer presadiť v meste zákaz detských prehliadok krásy s neskoršou možnosťou rozšírenia v celom Rusku.

Milonov získal v Rusku a v zahraničí popularitu (alebo podľa názorov niektorých ľudí sa dostal do povedomia) svojim patronátom nad zákonom “zákazu homosexuálnej propagandy“ – mesto Petrohrad zaviedlo pokuty za propagandu netradičných sexuálnych vzťahov a narúšanie hodnôt maloletých. Návrh zákona bol neskôr prijatý na spolkovej úrovni a to aj napriek protestom ruských aktivistov a medzinárodných organizácii bojujúcich za práva LGBTI.

Milonov je tiež známi svojimi návrhmi modlitby ako pomoci proti homosexualite a plánmi presídliť bezdomovcov z miest do zvláštnych sídel vo vidieckych oblastiach.

Pre spravodajský web fontanka.ru Milonov v piatok v Petrohrade uviedol, že sa pripravuje zákon, ktorý by umožnil účasť v súťaži krásy až od veku šestnástich rokov. Zodpovednosť za porušenie pravidiel by niesli organizátori akcie a rodičia účastníkov.

Súťaže krásy detí sa stali v Rusku veľmi populárne. Avšak forma týchto súťaží vyvolala veľké obavy o fyzické a duševné zdravie zúčastnených detí. „Deti nútia nosiť nemravné šaty a plavky, predvádzať sa na móle ako dospelé supermodelky. Deti sú objektom plastickej chirurgie a ich správanie sa podobá ľahko prístupným ženám,“ poznamenal Milonov.

„Účasť na takýchto súťažiach nielen poškodí psychiku detí, ale tiež zvyšuje nebezpečenstvo, že sa stanú obeťou pedofilov,“ dodal. „Je neprípustné, aby deti vo veku okolo šesť, sedem alebo desať rokov sa pred dospelými predvádzali v spodnej bielizni“, uviedla Ria Novosti citujúc Milonova.

Zdroj:tu