Choď na obsah Choď na menu
 

Poliačikov návrh o registrovaných partnerstvách podporilo 15 poslancov

Na snímke Martin Poliačik

 Poliačik žiadal nasledovné: Registrované partnerstvo ako zväzok medzi plnoletými osobami ustanoví zákon

Dňa 3. júna počas rokovania o Ústave SR poslanec NR SR Martin Poliačik z SaS predniesol pozmeňujúci návrh k návrhu poslancov Národnej Rady Slovenskej republiky Pavla Pašku a Pavla Hrušovského na vydanie ústavného zákona, ktorým sa mení a dopĺňa Ústava SR.

Poslanec Poliačik žiadal, aby pod vetu o manželstve ako jedinečného zväzku muža a ženy bola doplnená veta o registrovaných partnerstvách v nasledujúcom znení: „Registrované partnerstvo ako zväzok medzi plnoletými osobami ustanoví zákon“.

Poslanci Daniel Lipšic a Alojz Hlina upozornili na skutočnosť, že takáto úprava by mohla viesť k možnosti zväzku dvoch a viacerých osôb. 

Diskutovaný Viskupič

Poliačik pre svoj návrh získal podporu od 15 poslancov NR SR. Podľa zistených informácií podpisovú listinu k pozmeňujúcemu návrhu podpísali členovia piatich strán a nezaradená poslankyňa Magda Vášáryová. Z SaS podpísal návrh samotný Martin Poliačik, Peter Osuský, Lucia Nicholsonová, Richard Sulík, Martin Chren a Ľubomír Galko.

Zo strany Most-Híd vyjadrili Poliačikovi podporu Lucia Žitňanská a Rudolf Chmel, z NOVA Juraj Droba a Daniel Krajcer.

Z Obyčajných ľudí a nezávislých osobností podporili návrh o registrovaných partnerstvách Ján Mičovský, Mikuláš Huba, Miroslav Kadúc a Jozef Viskupič.

Práve poslanec Jozef Viskupič bol stredobodom mnohých diskusií týkajúcich sa voľby europoslancov. Mnohí sa obávali, že na úkor hlasov kandidáta Branislava Škripeka by sa mohol do parlamentu EÚ dostať on. Iní tvrdili, že konzervatívne hlasy môžu podporiť liberála, ďalší ho dokonca označovali za ultraliberála. Podľa dostupných informácií na portáli Postoy, Viskupič  si ctí slovenské tradície a bráni našu kultúru. Rodina je pre neho to najlepšie, ale každému treba nechať slobodu. Pred eurovoľbami dal poslaneckému klubu prísľub, že o kultúrno-etických témach v Európskom parlamente nebude hlasovať, pretože je presvedčený, že tieto témy sa majú riešiť doma. 

Napriek tvrdeniam o úcte k slovenským tradíciám a odporu diktátu zo strany Európskej únie Viskupič pri prvej príležitosti vyjadril svoju podporu registrovanému partnerstvu ako inštitútu spolužitia osôb rovnakého pohlavia. Registrované partnerstvá nie sú súčasťou slovenskej kultúry a tradícií, ich súčasťou je rodina tvorená ženou, mužom a ich deťmi. Registrované partnerstvá sú súčasťou európskej diktatúry, ktorá záujmy LGBTI obaľuje do rúška ľudských práv.

Menovani poslanci vyjadrili svoj podporu návrhu o registrovanom partnerstve aj počas hlasovania, ktoré prebehlo 4. júna. Proti návrhu Poliačika bolo 79 poslancov. Z prítomných 136 poslancov sa 40 zdržalo a 2 nehlasovali.

Zdroj: tu
 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.