Choď na obsah Choď na menu
 

Poslankyňa Záborská reagovala na vyhlásenie ILGA

Na snímke poslankyňa Európskeho parlamentu Anna Záborská

 NR SR by sa návrhom doplnenia Ústavy SR zo strany KDH mala zaoberať  v najbližších dňoch

Včera Hlavné správy priniesli informáciu o tom, ako "Medzinárodná asociácia lesieb, gejov, bisexuálov, transexuálov a intersexuálov žiada Slovenskú republiku, aby odmietla ústavnú ochranu manželstva a rodiny". ILGA kritizuje legislatívny návrh ústavnej ochrany manželstva na Slovensku ako jedinečného zväzku muža a ženy a žiada odmietnutie "homofóbného návrhu redefinovať manželstvo v ústave" a vyzýva poslancov, aby prehodnotili a vzdali sa tohto, podľa nich "nezmyselného a diskriminačného návrhu." 

NR SR by sa týmto návrhom doplnenia Ústavy SR zo strany KDH mala zaoberať v najbližších dňoch. Na požiadavku Asociácie zaragovala aj naša europoslankyňa Anna Záborská.  

 Zvýšená ochrana v Ústave nebude redefiníciou

Vo svojej reakcii Záborská označuje vyhlásenie  ILGA ako "heterofóbne a nepravdivé." Všíma si, že sa Asociácia vyjadrila bez toho, aby vôbec poznala slovenské zákony. Ako ďalej uvádza, "návrh ústavnej definície manželstva ako zväzku jedného muža a jednej ženy vychádza z platnej definície, ktorú obsahuje platný Zákon o rodine, kde nejde o zmenu definície manželstva, keďže v našej ústave dnes manželstvo nie je definované“.

Podľa europoslankyne je cieľom nového ústavného zákona “zabezpečiť väčšiu právnu istotu, pretože zmena ústavného zákona si vyžaduje vyššiu mieru spoločenskej zhody.”

Podľa Európskeho Dúhového indexu z mája 2013 zaradila táto asociácia Slovensko na 26. miesto z 49 krajín v oblasti zákonov a politík, ktoré prijímajú špeciálne práva pre LGBTI. 

Zdroj: tu

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.