Choď na obsah Choď na menu
 

Pride Dúhové Košice 2014 s podporou štátnych 4000 eurUčastníci Pride Košice 2013

 Tlak na spoločnosť

V sobotu 27. septembra sa uskutoční druhý ročník podujatia Pride Dúhové Košice. Začiatok je naplánovaný na 13.00 hodinu na Hlavnej ulici na pódiu pri Dolnej bráne.

Učastníci Pride Košice 2013

Podľa vyjadrení organizátorov témou pochodu je história LGBT hnutia na Slovensku a v zahraničí. Počas týždňa sa uskutočnili aj sprievodné podujatia. Podľa zverejnených fotografií na sociálnej sieti, účasť bola značne nízka.

„Mnohí LGBT ľudia odchádzajú do zahraničia, lebo je to pre nich jednoduchšie. Tam ich akceptujú a môžu žiť šťastne v partnerskom vzťahu, ktorý u nás zatiaľ štát nechce uznávať. I tam to však pred 20 – 30 rokmi nevyzeralo 'ružovo'. A práve na to chceme poukázať, že jedine sústredená snaha každého jednotlivca a spoločný tlak na spoločnosť zlepšia ich situácie,“ tvrdí riaditeľ podujatia Róbert Furiel.

 Nízka účasť

Dúhové Košice už počas prvého ročníka tohto podujatia zaznamenali veľmi nízku účasť. V roku 2013 sa pochodu zúčastnili len štyri desiatky ľudí. Avšak počet odporcov tohto podujatia bol približne 350.

Minuloročný Pride sa začal oznámením, že aktivisti, ktorí mali vystúpiť sa zľakli a vystúpiť odmietli. Napriek tomu sa vystúpiť podujali ešte náhradní rečníci, ktorí si však nepočuli ani vlastného slova. Protestujúci začali hlasno kričať a pískať. Publikum priaznivcov pochodu tvorilo približne 30 ľudí prevažne v stredoškolskom veku a zahraniční aktivisti. Po nevypočutých príhovoroch sa hlúčik aktivistov pohol od Dolnej brány po Hlavnej ulici smerom k starému Tescu. Za nimi sa za doprovodu polície vybrali protestujúci.

 Podpora ministerstva kultúry?

Účastníci Pride Košice 2013Účastníci Pride Košice 2013

Podujatie Pride Dúhové Košice je dobrovoľná nezisková akcia zastrešená občianskym združením Saplinq a organizovaná skupinou aktivistiek a aktivistov. Projekt Pride Dúhové Košice - Sme v tom spolu získal podporu 4189 eur z Fondu pre mimovládne organizácie, ktorý je financovaný z Finančného mechanizmu EHP 2009-2014, ktorý zastrešuje ministerstvo kultúry.

 Protichodná argumentácia LGBTI

Homo aktivisti presadzujú dve tézy, ktoré si vzájomne protirečia. Jedna je, že homosexualita je vrodená, druhá, že každý si sám môže zvoliť svoje pohlavie podľa toho čím sa cíti (gender ideológia). Z logiky veci vyplýva, že iba jedna alebo žiadna z týchto teórii môže byť pravdivá.

Priemerná dĺžka homosexuálneho vzťahu je 1,5 roka. Dĺžky 5 rokov sa "dožijú" iba 2 percentá homosexuálnych vzťahov. Až 80 percent pedofilov sú zároveň homosexuáli. Všetky tieto štatistické ukazovatele sú vážnym problém pre schválenie adopcií detí homosexuálnymi pármi, ktorých sa tiež dožadujú.

S adopciami zo strany osôb rovnakého pohlavia nesúhlasia ani Slováci. Podľa najnovšieho prieskumu až 79,4 percent opýtaných nesúhlasí, aby párom, alebo skupinám osôb rovnakého pohlavia bolo umožnené osvojenie si (adopcia) detí a ich následná výchova.

Zdroj: tu

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.