Choď na obsah Choď na menu
 

Putin gayom v Soči: “Cíťte sa u nás v pohode, len deťom dajte pokoj”

t_sochi-russia-gays864303.jpg

              Vladimir Putin na stretnutí s dobrovoľníkmi  olympijských hier v Soči 17. januára

 

Putin počíta s účasťou homosexuálnych návštevníkov na olympijských hrách

Ruský prezident Vladimir Putin včera povzbudil homosexuálnych návštevníkov olympijských hier v Soči, že sú v Rusku vítaní napriek zákonu, ktorý zakazuje homopropagandu maloletým.  

Putin počas včerajšieho stretnutia v Soči s dobrovoľníkmi olympijských hier na otázku jedného z nich zareagoval, že homosexuáli v Rusku nie sú diskriminovaní, a môžu byť pokojní. Zdôraznil však, že na základe nového zákona nesmú svoje “záležitosti” ohľadom rozličných práv homosexuálov riešiť s maloletými.

 

Putin zhrnul homosexualitu a pedofíliu do jedného celku

“Nemáme žiaden zákaz netradičných sexuálnych vzťahov. Máme zákaz propagandy homosexuality a pedofílie, a chcem podčiarknuť, ide o zákaz propagandy medzi maloletými”, povedal Putin.

Spolu s ostatnými politikmi obhajoval júnový zákon o propagande ako ochranu práv detí, pričom kritici veria, že zákon diskriminuje sexuálne menšiny.  Zákon sa však špecificky odvoláva len na “propagandu netradičných sexuálnych vzťahov”.

“Nič nezakazujeme, nikoho nenaháňame a nemáme žiadne trestné stíhanie za takéto vzťahy, na rozdiel od mnohých iných krajín. Môžete sa tu cítiť uvoľnene a v pohode, ale prosím vás, nechajte naše deti napokoji.”

V dôsledku nárastu medzinárodných protestov proti tomuto zákonu ruskí zákonodarcovia obmedzili právo na protesty počas hier v Soči, ktoré sa budú konať od 7.-23. februára.

Zdroj:TU

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.