Choď na obsah Choď na menu
 

Ruský prezident postavil na roveň homosexuálov a pedofilovhg.jpg

Podľa agengtúry Associated Press jeho slová ukázali, že medzi chápaním homosexuality v Rusku a na Západe je veľký rozdiel.

Ruský prezident Vladimir Putin ponúkol nové ubezpečenia homosexuálnym atlétom a fanúšikom, ktorí sa na budúci mesiac zúčastnia Zimných olympijských hier (ZOH) 2014 v Soči.

Na druhú stranu však obhajoval ruský zákon zameraný proti homosexuálom tým, že postavil na roveň gejov a pedofilov a povedal, že Rusko sa potrebuje "očistiť" od homosexuality, ak chce mať vyššiu pôrodnosť.

Vyjadril sa dnes odvysielanom televíznom rozhovore, ktorý citovala agentúra Associated Press. Jeho slová ukázali, že medzi chápaním homosexuality v Rusku a na Západe je veľký rozdiel. Ruský zákon schválený vlani zakazuje "propagandu netradičných sexuálnych vzťahov" medzi neplnoletými, čo vyvolalo medzinárodné pobúrenie.


Putin odmietol odpovedať na otázku, či si myslí, že sa ľudia rodia ako homosexuáli alebo sa nimi stávajú. Ruský zákon však naznačuje, že informácie o homosexualite môže ovplyvniť sexuálnu orientáciu dieťaťa.

zdroj:tu

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.