Choď na obsah Choď na menu
 

Vyliečil som sa z homosexuality. Teraz som šťastný.

http://www.hlavnespravy.sk/wp-content/uploads/2015/01/alberto-perez.jpgReparatívna terapia ako nádej pre ľudí s problémom so sexuálnou identitou

V súčasnej dobe, kedy máme čoraz viac poznatkov v oblasti psychoterapie, sa objavuje viac a viac prípadov osôb, ktorým sa podarilo vyliečiť z homosexuality. Prinášame vám príbeh dvadsaťdvaročného Alberta Peréza. Ten pre portál Religión en Libertad v rozhovore porozprával o procese, ktorým dospel k "poznaniu seba samého" a ako sa mu podarilo ujsť z homosexuálneho štýlu života. Pomohla mu k tomu takzvaná reparatívna terapia.  

Mladý ex-homosexuál povedal: "terapia bola cestou, ktorá má priviedla k sebauvedomeniu si toho, kým som skutočne bol. Zvláštnou vecou bol fakt, že tento moment sa netýkal špecificky mojej sexuality. Uvedomil som si, že moje homosexuálne sklony mali pôvod v problematických emočných záležitostiach. Kniha od bývalého homosexuála, ktorý sa neskôr stal psychoterapeutom, Richarda Cohena "Coming out straight: Understanding and healing homosexuality" ma úplne položila. Akoby bola o mne." Ďalej k reparatívnej terapii Albert hovorí: "terapia sa dotkla všetkých predtým skrytých oblastí môjho života; a vyzdvihla všetky tie faktory, ktoré u mňa aktivizovali homosexualitu. Homosexualita nie je nič iné než akýsi výkrik duše človeka, ktorý túži naplniť všetko to afektívne prázdno z minulosti." Samotný čas, ktorý človek venuje tejto terapii, nie je to najdôležitejšie. Najdôležitejšie je dobre popracovať na pravdivom sebapoznaní, pokračuje Albert: "dokázal som ujsť z kolobehu homosexuality, pretože som sa skutočne dotkol samotného dna a uvidel som, že vôbec nie som naplnený, ani spokojný. Bol som totálne prázdny. Cítil som sa rozorvatý silou a nekontrolovateľnou závislosťou na pornografii. Počas terapie som pochopil, že homosexuálne sklony sa u mňa vyvinuli v súvislosti s niektorými situáciami, ktoré som počas celého života zažil a s prostredím, v ktorom som vyrastal." Podľa Pereza "je mimoriadne zriedkavý taký prípad, kedy by si človek skutočne prial byť gayom. A tiež, všetko je dnes orientované na telo, peniaze a mladosť - veci, ktoré vôbec nie sú trvalé." 

O tom, ako bude Alberto pokračovať v živote ďalej, povedal: "mám v pláne uskutočniť viaceré projekty, jedným z nich je aj rozhlasové vysielanie k tejto téme. A v prvom rade tiež chcem popracovať na sťažnosti voči všetkým tým klamstvám homosexuálnych lobbistov a venovať sa ľuďom, ktorí sa stali ich obeťami." Na koniec dodáva: "nejestvujú homosexuálni ľudia. Homosexuálny druh človeka jednoducho neexistuje. Jestvujú len heterosexuálni ľudia s homosexuálnou príťažlivosťou. Nie, nie je to slovná hra. Nikdy som nebol gayom, nie som žiaden ex-gay. Bol som len mladým človekom, ktorý mal problém so sexuálnou identitou. A ten konflikt vo mne sa vyriešil. Dnes som veľmi šťastný."

Zdroj: TU
 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.