Choď na obsah Choď na menu
 

Americký imám obhajuje ženskú obriezku: “Tam, kde je zakázaná, panuje hypersexualita spoločnosti”

Americký imám obhajuje obriezku

Inštiút pre médiá Blízkeho východu (MEMRI) priniesol úryvky z kázne amerického imáma egyptského pôvodu, Shakera Elsayeda. Elsayed je imámom v islamskom centre Dar Al-Hijrah a v rokoch 2000-2005 pôsobil ako generálny tajomník Americkej moslimskej spoločnosti. Len pre zaujímavosť Dar Al-Hijrah je mešita, v ktorej v dobe útoku na Dvojičky pôsobil  ako imám Anwar Al-Awlaki, šéf Al Kaídy. V kázni prednesenej vo Fairfaxe imám Elsayed obhajoval oprávnenosť ženskej obriezky

Táto prax, ktorá je v celom civilizovanom svete zakázaná, je podľa imáma „čestná vec pre dievčatá, pokiaľ sa tým zabráni eventuálnej hypersexualite.“

“Moslimský gynekológ vám povie, či ju potrebujete, alebo nie”, dodáva imám a tvrdí, že “obriezka poškodzuje sexualitu ženy iba v prípade, ak sa vyberie viac, než je treba.”

Imám ďalej vysvetľuje, že pri obriezke je potrebné odstrániť iba vrchnú časť citlivej partie, aby sa predchádzalo sexuálnej hypersenzitivite, čo je vlastne cieľom obriezky. Podľa imáma západné spoločnosti zakazujú obriezku kvôli nesprávnemu pochopeniu a nesprávnej technike zákroku v niektorých moslimských krajinách.

“Západ sa díva na ženskú obriezku ako na mrzačenie sexuálnych orgánov, pretože v mnohých moslimských krajinách  ženy a muži nie sú kvalifikovaní a nemajú správne školenie, alebo znalosti, čo je treba presne urobiť, odstraňujú viac, než je potrebné a končí to poškodením sexuálnej citlivosti ženy v dospelom veku, takže v priebehu pohlavného styku je chladná. To je „haram“. To je zakázané.”

Imám Elsayed má jasno v tom, čo zákaz obriezky v západných spoločnostiach prináša:

“Na druhej strane konštatujeme, že v spoločnostiach, kde je ženská obriezka  úplne zakázaná, hypersexualita vládne celej spoločnosti a žena sa neuspokojí s jedným, dvoma alebo troma partnermi.“ Zneužívajú (západné spoločnosti. pozn. aut.) omyl na úplný zákaz tradície a v konečnom dôsledku spôsobia veľké škody a iný extrém v sexuálnom živote ženy.”

Katarína Hanzlíková

Zdroj: TU