Choď na obsah Choď na menu
 

Prehnaná politická korektnosť vo Fínsku. V súťaži krásy Miss Helsinki 2017 zvíťazila nie veľmi pekná černoška

229

Súťaž krásy Miss Helsinki 2017 vyhrala minulý piatok 19-ročná Sephora Ikalaba

Súťaž krásy Miss Helsinki 2017 vyhrala minulý piatok 19-ročná Sephora Ikalaba

Zvíťazila vo Fínsku multikultúrna propaganda, politická korektnosť či rasizmus voči bielym? V súťaži Miss Helsinki 2017 totiž nezvíťazila typická Fínka s blond vlasmi a svetlou pleťou, ale černoška, čo by bolo v poriadku, pokiaľ by bola skutočné krásna, ale pri tejto víťazke verejnosť konštatuje, že kritériá miss išli bokom a vzhľadom na to ako nová Miss vyzerá, zvíťazila iba politická korektnosť. 
 

Súťaž krásy Miss Helsinki 2017 vyhrala minulý piatok 19-ročná Sephora Ikalaba.

“Mojím cieľom bolo dostať sa medzi najlepších päť dievčat. Keď sa potom vyhlasovali najlepšie dievčatá, do poslednej chvíle som si myslela, že som sa do najužšieho výberu nedostala,” povedala po súťaži finskému denníku Ilta Sanomat víťazka Miss Helsinki 2017. Informoval portál TN.cz.

Ostatné krásne ženy zúčastnené v tejto súťaži sa mohli len prizerať, ako im faktory politickej korektnosti multi-kulti propagandy a rasizmu voči bielym zobrali víťazstvo. Nová víťazka za to samozrejme nemôže, ale porota by sa mala nad sebou zamyslieť. Takáto do oči bijúca nespravodlivosť voči ostatným dievčatám nenechala, ani inak politicky veľmi korektných Fínov, ľahostajnými a títo vyjadrovali pobúrenie a posmešky.

“Teraz som vzorom. Budem sa snažiť zostať na správnej ceste, robiť veci, ktoré nikdy miss nerobila. Nechcem, aby ľudia hovorili o mojich zlých rozhodnutiach. Ak moje meno uvidíte v titulkoch novín, bude sa o mne vždy hovoriť len dobre,” sľúbila pre fínsky web Iltalehti, nová kráľovná krásy z Helsínk.

Správa silne zdieľaná na sociálnych sieťach pobúrila aj Slovákov, ktorí to dali patrične najavo aj pod oficiálnou FB stránkou Miss Helsinki. Podľa väčšiny komentujúcich ľudí, víťazka tejto súťaže krásy má od krásy príliš ďaleko a vyhrala len preto, že je “čierna”.

Sephora meria 165 centimetrov a je pôvodom z Konga. Do Fínska sa dostala, keď mala 6 rokov.

Samuel Gdovin

Zdroj: TU