Choď na obsah Choď na menu
 

Liberáli v Kalifornii legalizujú detskú prostitúciu?

8

Ilustračné foto

Ilustračné foto

Kalifornia – Nový zákon SB 1322 zakazuje polícii uväzniť maloletých zapojených do prostitúcie. Kritici hovoria, že zákon je katastrofou pre deti a povzbudením pre obchodníkov s ľuďmi

Obchodníci s bielym mäsom v Los Angeles Kalifornii sa určite teraz tešia, keďže ich obete nemôžu byť zadržané políciou a uväznené. Zákon SB 1322 zakazuje polícii zadržať deti zapojené do prostitúcie.

Zákon má za cieľ ochranu detí pred uväznením a pred získaním kriminálneho záznamu. Avšak, má nepremyslené dôsledky, a to, že bude ťažšie ochrániť deti pred obchodovaním s ľuďmi. Čo je ešte horšie, môže aj motivovať používanie deti v sexuálnom biznise, keďže už nebudú môcť byť uväznené.

Polícia síce stále môže deti zadržať, pýtať sa a zabezpečiť im pomoc, ale je iba málo, čo môžu policajti urobiť, ak dieťa nebude chcieť spolupracovať. Od polície sa aj naďalej bude vyžadovať, aby vypísala správu, čím sa aspoň môže dostať meno dieťaťa k ochranným službám. Nanešťastie, nestála povaha týchto sexuálnych zločinov sťažuje lokalizáciu detí a ich záchranu.

Pôvodne, polícia maloletých zatkla a dala ich do ochrannej opatery. Obvodní právni zástupcovia a sudcovia sú opatrní vo vznesení kriminálnej žaloby voči mladistvým. Môžu tiež nariadiť, aby boli deti pod ochranou a za okolností, v ktorých už nebudú obeťami.

Ako všetci ostatní zúčastnení v prípadoch prostitúcie, každý je predmetom vyšetrovania. Kupliari a pasáci môžu byť aj naďalej uväznení a stíhaní. Ale deti sa budú môcť podieľať na týchto skutkoch bez obavy zo zasahovania polície, čo z nich teraz môže urobiť preferované obete.

Viktória Dandárová

Zdroj: TU